• Sitemizi misafir olarak gezmektesiniz. Eğer üyemiz değilseniz, misafir olarak sitedeki bir çok aktiviteden faydalanamazsınız. Tüm aktivitelerimizden faydalanabilmek için ücretsiz olarak topluluğumuza dahil olabilir, konular açabilir, mesajlar yazabilir, diğer üyelerimiz ile iletişime geçebilir, anketlere katılabilirsiniz. Kayıt işlemi hızlı, ücretsiz ve çok basittir. Lütfen kayıt bağlantısını tıklayınız.

OSGB'lerin Dikkatine!

imuratbayik

Administrator
Site yetkilisi
Mesajlar
130
Beğeniler
0
Puan
16
#1
13.09.2018
OSGB'lerin Dikkatine!
6331 Sayılı Kanunun 27 nci maddesinin üçüncü fıkrasında yer alan ‘Bakanlık, bu Kanuna göre yapılacak iş ve işlemlere ait her türlü belge veya bilgiyi., elektronik ve benzeri ortamlar üzerinden isteyebilir, arşıvleyebilir, bu ortamlar üzerinden onay, yetki, bilgi ve belge verebilir" hükmü gereğince İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununa dayanılarak yürütülen iş ve işlemler hakkında elektronik ortamda bilgi ve belgelerin toplanması Bakanlığımızca yürütülmektedir
İş sağlığı ve güvenliği alanında gerek Bakanlığımıza gerekse ilgili kurumlara sağlanacak karar destek sisteminin ön hazırlığını oluşturan ve mevcut verilerin anlamlandırılması amacıyla İş Sağlığı ve Güvenliği Bilgi Yönetim Sistemi kurulmuştur.
Çalışanların eğitimine ilişkin veriler sahadan alınmaya başlanmış olup mevcut durumda Bakanlığımızca tescil edilen entegratör firmalar aracılığı ile veriler alınmaya başlanmıştır.
2018 yılı içinde ilgili yönetmelik kapsamında verilmiş olan eğitimlerin yıl sonundan önce İBYS üzerinden aktarılması zarureti nedeniyle veri girişlerinin işyerleri tarafından entegratör sistemler üzerinden girilmesi önem arz etmektedir.
Mağduriyet yaşamamanız adına 2018/1 Sayılı Bakanlığımız Dış Genelgesi ile birlikte vermekte olduğunuz hizmetler çerçevesinde üretilen verilerin İBYS üzerinden gönderimi yükümlülüğünüz bulunmaktadır. Görev aldığınız işyerinde vermiş olduğunuz çalışanların iş sağlığı ve güvenliği eğitimlerine ilişkin verilerin düzenli olarak elektronik ortamda bildirilmesi adına gerekli çalışmalarınızı tamamlamanızı önemle rica ederiz.
osgb-ibys.jpg
Kaynak: isgkatip.csgb.gov.tr OSGB ekranı
 
Güvendesin Türkiye
Üst