• Sitemizi misafir olarak gezmektesiniz. Eğer üyemiz değilseniz, misafir olarak sitedeki bir çok aktiviteden faydalanamazsınız. Tüm aktivitelerimizden faydalanabilmek için ücretsiz olarak topluluğumuza dahil olabilir, konular açabilir, mesajlar yazabilir, diğer üyelerimiz ile iletişime geçebilir, anketlere katılabilirsiniz. Kayıt işlemi hızlı, ücretsiz ve çok basittir. Lütfen kayıt bağlantısını tıklayınız.
Kaynak simgesi

Büyük Endüstriyel Kazalar İçin Acil Durum Planlaması Rehberi 2017-12-13

İndirmek için izniniz yok
Acil durum planları rehberi; acil durum planlarını hazırlayanlar, işletmeciler, İl Özel İdaresi ve/veya belediyeler, acil servis hizmetleri vb. de dahil olmak üzere bir kuruluştaki büyük endüstriyel kazalara müdahale sırasında görev alacak olan herkese yol gösterici olarak hazırlanmıştır.
Acil durum planları;
- İnsanların veya çevrenin ciddi bir şekilde etkilenmesiyle sonuçlanabilecek büyük kazaların oluşabileceği her durumda, doğru planlama büyük kaza etkilerinin asgari düzeye indirilmesi konusunda yardımcı olacaktır. Doğru planlama aynı zamanda kaynakların iyi kullanılmasını da mümkün kılacaktır.
- Kazanın meydana gelişi itibariyle geçen ilk birkaç saat, acil durumlara müdahale ile ilgili etki azaltıcı önlemlerin başarısını etkileyen kilit kararların büyük bir baskı altında, kısa sürede alındığı kritik safhalardır. Bu nedenle, muhtemel bir dizi olay ve bunlara karşı alınması gereken tedbirlerle ilgili planlarda belirtilecek detaylı anlayış acil bir durum karşısında görev alacaklar için faydalı olacaktır.
- Büyük bir kaza sonucunda soruşturma açılması halinde; acil durum planı, tarafların kendilerinden beklenen düzenlemeleri (büyük kazaya karşı hazırlık safhasında) yaptıklarını kanıtlamaları için kullanılabilir.
  • Like
Reactions: imuratbayik
Yazar
frmisg
İndirilenler
2
Gösterim
66
İlk sürüm
Son güncelleme
Puanlama
5.00 yıldız 1 puan

En son yorumlar

test
Üst